Jakie wybrać firanki do okna balkonowego?

Okno balkonowe, które sięga, aż do podłogi, a obok typowe okno to niemałe wyzwanie. Obie firanki muszą być z takiej samej tkaniny. Jakie mamy możliwości, by wyjść swobodnie na balkon, odsunąć bezpiecznie firanę, a do tego dekoracja cieszyła oko przechodniów oraz domowników? Poniżej kilka praktycznych wskazówek, które pozwolą na ładne zagospodarowanie okna z wyjściem na balkon. Firany balkonowe (https://nietylkofiranki.pl/157-firany-balkonowe) dają nam sporo możliwości.

Panele firanowe

Okno połączone z drzwiami balkonowymi, to bardzo częste połączenie. Zarówno w tradycyjnych domach z długimi balkonami, jak i także w nowoczesnych domach z kilkoma mniejszymi balkonikami. Chcemy, aby dekoracja prezentowała się bardzo estetycznie pomimo ciągłego zasuwania oraz odsuwania firanki (szczególnie w letniej porze). Nie chcemy, aby się gniotła, rwała oraz nieschludnie wisiała. Na jaką firankę się zdecydować?

Pierwsza propozycja to panele z tkaniny firanowej. Mamy w tym zakresie sporą dowolność. Im przyozdobienia są prostsze, tym lepiej. Na sporej przestrzeni firanki zbyt ozdobne mogą zakłócać samą harmonię pomieszczenia. W typowym oknie wieszamy dowolną ilość paneli. Zależnie od szerokości naszego okna oraz samych paneli, dobieramy taką ilość, aby wystarczyło na całe okno. Mogą być o przeróżnej długości, stopniowane, jak i także z różnymi zakończeniami. W balkonowym otworze najlepsze okażą się dwa węższe panele z takiej samej tkaniny. Mając dwa węższe panele możemy jeden zasunąć na drugi i otworzyć swobodnie balkonowe drzwi. Ramą dla całej dekoracji są zasłonki na bokach. Polecamy zasłony panele lub zasłony marszczone.

Rolety rzymskie

Rolety rzymskie są najnowocześniejszym rozwiązaniem. Przed decyzją, które rolety dobrać, należy zapoznać się z ich wadami oraz zaletami. Niesamowicie ważny jest także dobór tkanin. W balkonowym oknie, które jest połączone z typowym oknem, lepiej zastosować mechanizmy oryginalne rolet rzymskich z montażem do okiennych ram. Nie będziemy mieli żadnego problemu z otwarciem okna balkonowego. Firanka będzie wisiała na oknie. Razem z oknem otwiera się oraz zamyka.

Panele firanowe oraz rolety rzymskie możemy kupić w sklepach z firankami. Możemy także zamówić firanki pod wymiar. Wybór należy do nas. Ceny są różne. Znajdziemy tanie firanki, ale także firanki nieco droższe. Warto pokusić się o firanki wyższej jakości. Dzięki temu będą nam służyły przed wiele, wiele lat. Ich zakup można potraktować jako inwestycję.