Zasłony na balkon – jak ładnie zamontować?

Wyposażenie tarasu lub balkonu w dumnie powiewające na wietrze zasłony to jeden z topowych trendów ostatnich lat. Z pewnością takie rozwiązanie sprawdzi zarówno na mniejszych balkonach jak i dużych tarasach. Podobnie w przypadku mniejszych i większych okien. Tym samym warto pomyśleć nad takim rozwiązaniem, myśląc, w jaki sposób udekorować przestrzeń zewnętrzną przy mieszkaniu. Wprowadzi to odrobinę romantycznej atmosfery i wakacyjnego klimatu. Zatem, w jaki sposób dobrze zamontować zasłony na balkonie?

Firany balkonowe – jak wybrać i zamontować?

Codzienny wypoczynek po ciężkim dniu to rutyna większości ludzi. Idealnym do tego miejscem, szczególnie w okresach wiosennym i letnim będzie balkon lub taras. Relaks w doskonale zaaranżowanym balkonie to także satysfakcja ze świetnie urządzonych przestrzeni. Jedną z metod są firany balkonowe ze sklepu NieTylkoFiranki, które odpowiednio dobrane wprowadzą wiele uroku i świeżości.

Niemniej przy wyborze zasłon na balkon należy pamiętać o kilku cechach, jakimi powinny się wyróżniać. Przede wszystkim muszą być wodoodporne i plamoodporne. Dzięki temu niepotrzebne będzie ich nieustanne pranie. Poza tym muszą charakteryzować się trwałością, żeby szybko nie pleśniały bądź blakły. Z kolei odpowiedni montaż tego rodzaju firan, które w zależności od wybranego materiału mogą być ciężkie, wymagał będzie metalowej szyny bądź wzmacnianego karnisza. Oczywiście wszystko zależy także od zabudowy tarasu.

Warto podkreślić, że w miarę możliwości najlepszym rozwiązaniem będzie wybór gotowych zasłon. Ponadto jeżeli istnieje taka opcja, najlepiej zdecydować się na takie, które bez problemu będzie można zamontować do sufitu. W ten sposób ułatwi to wygodne operowanie nimi w ciągu dnia. Z kolei karnisz, który mocowany jest np. do bocznych ścian, będzie odpowiednim rozwiązaniem, ale w momencie posiadania zasłon na specjalnych szelkach.

Firany balkonowe – różne sposoby formowania dekoracji

Wykorzystanie firan balkonowych to także doskonałe rozwiązanie dla wnętrza mieszkania, ponieważ w bardzo słoneczne dni pozwolą na skuteczne odcięcie wpadających promieni słońca do środka mieszkania. Niemniej bez względu na odpowiedni montaż zasłon, należy zawsze pamiętać o ich właściwym uformowaniu. W zależności od preferencji powinny dawać efekt romantyczny, subtelnie zwiewając. Świetnym pomysłem na dodatkowe udekorowanie będzie również przepasanie ich w połowie ozdobną wstążką, bądź wykonaniem węzła na dole firany. Dekoracja będzie jednak zależała od pogody, pory dnia, a przede wszystkim indywidualnych preferencji.